Září 2009

Izolepa-nejhorší přítel hadů...

25. září 2009 v 20:16 | mckyta |  Rady a nápady

Ahoj. Nedávno jsem četla příběh, kdy se uteklý had zamotla do izolepy...odthly se mu ňějaké šupiny ale žije a kůže se mu obnovuje....zkušenost s izolepou jsem zažila i já. V teráriu pro užovky mám lano, aby si ty moje holky mohli hrát na horolezce. Skoro všude je přiděláno tavnou pistolí, ale jelikož máme špatnou náplň do ní, tak mi už nezbyl ten zbytek, co tam byl a tak jsem to musela přidělat izolepou (ňákou specoš, která dobře drží). Dnes ráno jsem koukala, že malá butterka leží tam u toho místa s izolepou...vůbec jsme si to nedávala do souvislosti...myslila jsem si: "áá, Athenka si našla nové místo na spaní" sebrala jsem tašku a šla jsem do školy. Když jsem jí odpoledne chtěla dát najíst zjistila jsem, že je přilepená k té oné izolepě...na boku a i trochu bříško...částečně se odlepila sama, ale někde jsem ji musela odtrhnou já, o to to bylo horší, že se hrozně chtěla odplazit někam pryč, takže si vlastně za tu přilepenou kůži tahala...úspěšně jsme ji teda odlepila...žáný šupiny neztratila, akorát jsou trochu pochroumané...snad se to dalším svlekem zpraví, ale myslím, že to bude ok, protože i po tomhle incidentu bezproblémově přijala potravu a pak se schoulila k Pascualce...tak uvidíme..

..z toho plyne ponaučení-v teráriích nepoužívejte izolepy!!!

Zbarvení-potvrzeno!

13. září 2009 v 17:56 | mckyta |  Nevešlo se jinam
Ahoj. 12.9.09 to byl rok, co mám svoji (zatím) hadici Pascualku...a teprve teďka, po roce sem zjistila, jaké je vlastně zbarvení. Myslela sem si, že to je normální Guttata a myslela jsem si to správně...Pascualka je E.G. Guttata. Poslední dobou jsem měla pochybnosti, páč sem vzala v úvahu zbarvení rodičů (ani jednoho sem na vlastní oči neviděla, ale co povídal chovatel...) a taky se mi zdálo, že Pascualčina podkladová barva není "dost červená". Tak sem vznesla dotaz na pana Hýbla a ten mé pochybnosti vyvrátil...tímto mu děkuji:)

Problémy s krmením

1. září 2009 v 20:37 | mckyta |  Nevešlo se jinam
Ahoj. Je to už měsíc, kdy mi přišel nový hadík. A za ten měsíc úspěšně snědla a strávila pouze JEDNO HOLE! První vyzvracela (to byla moje chyba, páč sem si myslela, že hole má už relativně strávený a tak jsem jí přesunula do nového terária k mé druhé gutce, ráno bylo hole vyvržené), druhé hole úspěšně spapala a strávila. Další už nechtěla sežrat, tak ho snědl druhý had, který měl hole spíše už jen jako zákusek, čtvrté hole také nechtěla ( to muselo jít do koše) a dnes se pokouším o další pokus. Butterka je v krabičce od ramy...je tam pouze ona a hole....tak buď využije situace, že je s holetem sama:) a sbaští ho nebo ne...každopádně sem zvědavá na zítřek, jestli hole najdu nebo ne...pak už bych musela přejít k násilnému krmení a vzhledem k tomu, že má druhá gutka byla žravá, tudíž sem násilně ještě nikdy nekrmila, tak se mi do toho moc nechce....držte palce!!!


mckyta

Foto: Athena (butter motley)


A jak to teda dopadlo??? Athena to hole spapala!!!